همسر نخست وزیر ژآپن هم ترامپ هم تحویل نگرفت

همسر نخست وزیر ژآپن هم ترامپ هم تحویل نگرفت  وانمود می‌کرد زبان انگلیسی بلد نیست تا با ترامپ حرف نزند!

بعد از اجلاس G20 هامبورگ دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای با نیویورک تایمز درباره همه اتفاقات این اجلاس و دغدغه‌های فعلی‌اش گفتگو کرد اما نکته جالب توجهی که ترامپ از یک شام رسمی با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن و همسرش آکی آبه گفت توجهات را جلب کرده است. ترامپ در این باره گفته است:من در این شام رسمی صندلی کناری همسر آبه نخست وزیر ژاپن نشسته بودم که هم خودش و هم همسرش آدم‌های فوق‌العاده‌ای هستند اما آکی آبه انگلیسی صحبت نمی‌کرد.مثلا یک سلام انگلیسی هم نمی‌گفت. خب سخت است چون شما برای مدت طولانی قرار است آنجا بنشینید. این شام تقریبا 45 دقیقه طول کشید.

با این حال روز پنجشنبه ویدئویی از آکی آبه در یوتیوب منتشر شد که در آن ویدئو یک سخنرانی 15 دقیقه‌ای به زبان انگلیسی انجام می‌دهد.هر چند ویدئو مربوط به سال 2014 است اما حکایت از تسلط وی به زبان انگلیسی دارد. به همین دلیل برخورد او در شام نشست G20 اینطور تفسیر شده که وی برای حرف نزدن با ترامپ وانمود کرده انگلیسی نمی‌داند!

 


/ 1 نظر / 39 بازدید
ننه شفایی

خانم با شعور و با فهم که میگن ایشون هست و و السلام .و چقدر خوبه که آدم در هر سن و شرایطی که هست قدر و قیمت خودش را بداند و چه مودبانه دانسته !